Straipsniai

Išsaugokime bajoriškąjį kultūros paveldą

Žemaičių bajorai puoselėja ir kuria draugijos tradicijas


Žemaičių bajorai puoselėja ir kuria draugijos tradicijas


   Siekdami išsaugoti bajoriškąjį kultūros paveldą Žemaičių bajorų draugijos nariai, kasmet po Naujųjų metų, tradiciškai susirenka bajoriškų pietų. Šventinė apranga, puiki nuotaika, muzika ir noras bendrauti šįkart subūrė nors ir nelabai gausų Telšių ir Mažeikių bajorų būrį, tačiau jautėmės esą viena didžiulė šeima.

   Pasveikinome jubiliejinius gimtadienius šventusius narius, palinkėjome vieni kitiems puikių šių metų. Nors vasario 11-oji kiek ir nutolo nuo Naujųjų metų pradžios, tačiau susitikę šiemet pirmą kartą, pasveikinom vieni kitus ir su Naujaisiais metais.

   O tradicijų bajorai turi tikrai ne vieną. Daugelį metų palaiko iniciatyvą vasario 16-ąją – Valstybės atkūrimo dieną – švęsti Brėvikių dvare, dalyvauja Didžiojoje Žemaičių talkoje, Durbės mūšio minėjime ir kitose šaliai ir Žemaitijos kraštui svarbiose šventėse.

   Tačiau dar svarbiau puoselėti draugystę draugijos viduje. Todėl šįkart susirikę ne tik skaniai pietavome, bet ir planavome, kaip į veiklas įtraukti ir jaunąją bajorų kartą. Džiugu, kad kasmet į Žemaičių bajorų draugiją, įrodę dokumentais savo bajorišką kilmę, prisijungia vis po keletą naujų narių. Tačiau ne visi, gavę dokumentą, dalyvauja veikloje. Siekdami parodyti jaunajai bajorų kartai, kokia svarbi šeimos herbo vėliava, istorija ir tai, kokį titulą paveldime iš senelių ir tėvų, stengiamės šviesti jaunimą. Laukdami šiltesnių orų jau planuojame bajorišką pikniką, su grakščiais pasijodinėjimais žemaitukais žirgais, tradiciniais pikniko patiekalais, grakščiais šokiais ir laužo šviesoje skambančiomis dainomis.

   Tad ir šiemet labai laukiame norinčių prisijungti į Žemaičių bajorų draugijos veiklą žemaičių, kurie turi bajoriškų šaknų, norėtų atstatyti savo bajorišką kilmę ir gauti tai pažymintį dokumentą. Galima sakyti, kad pasiūla veiklų, draugijų ir asociacijų, kuriose galima dalyvauti, leisti laisvalaikį, yra begalinė, tačiau bajoro vardas nedovanojamas, nenuperkamas, nesukuriamas, o tik paveldimas iš kartos į kartą.

 

   Žemaičių bajorų draugijos informacija