Naujienos

Išsaugokime bajoriškąjį kultūros paveldą

Šiaulių krašto bajorai kviečia sutikti trumpiausią vasaros naktį kartu

Brangūs mūsų draugai,
nuoširdžiai kviečiame Jūsų krašto bajorus, jų gimines ir draugus 2017 m. birželio 23 d. kartu su Šiaulių krašto bajorais sutikti trumpiausią vasaros naktį – Joninių šventę kitaip!


Šventės šūkis: Sveikas žmogus – sveikesnis pasaulis.


Joninių šventės metu Jūsų lauks Joninių laužas, prie kurio su Karuna Reiki® ir netradicinių mokymų meistre - mokytoja, kvalifikuota žolininke iš Klaipėdos Nijole Diržininkiene atskleisime ugnies sveikatinimo galias, bėgsiosime per žarijas, rinksime stebuklingas žoleles, sužinosime apie jų naudą, pinsime ir plukdysime vainikus, vaišinsimės sveikais ir skaniais patiekalais ir svarbiausia pagerbsime atvykusius mūsų Jonus. Patikiname Jus, kad tai bus nepakartojamas ir stebuklingas vakaras, pilnas sakralumo ir šviesos.
Nuo seno trumpiausiomis vasaros naktimis ir ilgiausiomis dienomis senovės baltai ir kitos Europos tautos švenčiamą didžiąją vasarvidžio šventę vadino įvairias vardais: Rasos šventė, Kupolė, Vainikų šventė, Krešė, Kekiris, Joninės.
Rasos šventė – tai gamtos ir Visatos priminimas mums, kad ir mūsų gyvenimas rieda kaip saulės ratas, patekėdamas krypsta į pakilimą ir pilnatvę, o pasiekęs pilnatvę linksta į nuosmukį... Tai dėsningi žmogaus ir net tautos gyvenimo tarpsniai, kuriems reikia ruoštis ir kurių kiekvienas turi nepakartojamą vertę ir prasmę. Tikima, kad Joninių naktį surinktos vaistažolės įgauna nepaprastų galių. Todėl visus metus jos labai skalsiai (po lapelį) naudojamos. Galima jomis pasmilkyti namus, kad nesikauptų bėdos. Visas žoles skubėta surinkti iki vidurnakčio, nes tikėta, kad jos vėliau netenka daug gydančių galių.
Apsivalymas ugnimi, tai senovinis metodas. Mūsų senoliai tai darydavo ir ilgai gyveno. Vaikščiojimas per žarijas apvalo žmogaus aurą ir suteikia visiems metams sveikatinimo energijų. Vaikščiojimas žarijomis tai gera psichikos treniruotė, kuri padeda nugalėti baimes, pradedame pasitikėti savimi, kardinaliai pasikeičia gyvenimas. Nugalėjęs vieną kartą baimę, kitos baimės savaime pradeda nykti, o tai padeda žmogui atsikratyti įvairių fobijų giliau pažvelgti į savo esamas galimybes gyvenime, bei kuriant savo materialinę gerovę. Kiekvienas žmogus savyje turi galių, bet reikia jomis patikėti.


Kviečiame dalyvauti ne tik tuos, kuriems sveika gyvensena jau tapo kasdienybe, bet ir tuos kurie nori gauti išsilaisvinimą nuo pervargimo, įtempto darbo, nuo depresijos, nuo pasenusių nuostatų ir stereotipų, nuo baimių ir įtampų, nuo ligų ir vaistų, kas "gadina" gyvenimą, trukdo džiaugtis ir būti laimingiems.


Ši nuostabi mūsų visų šventė įvyks: 2017 m. birželio 23 d. (penktadienį). Visi atvykstantys laukiami ir bus sutikti nuo 17 val., prisijungti galima ir šiektiek vėliau.
Įvykio vieta: Šiaulių krašto bajorų Radavičių sodyboje, kuri įsikūrusi Šiaulių raj., Vileikių kaime. Vileikių kaimas yra 10 km nuo Šiaulių miesto (nuo Šiaulių 9 km, pravažiavus Rėkyvą, Einoraičius ir Pakapę). Adresą įveskite www.maps.lt, koordinatės navigacijai: 55.769126, 23.264698, 55° 46' 8.56", 23° 15' 52.79" (WGS).

Dalyvių mokestis:

  • vienam asmeniui 17 eurų.
  • vienam asmeniui 15 eurų, jeigu atvyksta pora (vyras ir moteris).
  • vaikams renginys nemokamas.

Visi norintys gali nustebinti mus savo vaišėmis! Kaip paprastai kalbama visuomenėje sveikuoliškomis.


P. S. Organizatorių pageidavimu ir prašymu renginys vyks be alkoholio, todėl alkoholio turinčiais gėrimais rūpintis nereikia.


Atvykite ir sutikime gražiausią vasaros šventę – KITAIP.


Atsižvelgiant į tai, kad šventė įvyktu yra būtinas tam tikras minimalus dalyvių skaičius, todėl visų norinčių dalyvauti prašome registruotis ir sumokėti dalyvio mokestį iki 2017 m. gegužės 15 d. Kilus klausimams prašome skambinti, tel. 8-612 14157 arba rašyti e.p. info@teisininkas.eu